Profilaktyka
i promocja zdrowia

Profilaktyka i promocja zdrowia2022-07-05T12:35:16+02:00
1,5%
Mnożymy przez tysiące uśmiechów

MNOŻYMY
PRZEZ TYSIĄCE UŚMIECHÓW

Kampania edukacyjna
„Żeby zdrowym być,
trzeba rączki myć”
Zdrowie
wg. Doktora
Ludwiczka
Sala
Doświadczania
Świata
Kampania społeczna
uświadamiająca
konsekwencje
picia alkoholu
w ciąży (FAS)

Żeby zdrowym być,
trzeba rączki myć!

Celem projektu jest szerzenie wiedzy na temat prawidłowej higieny rąk wśród najmłodszych – to właśnie w dzieciństwie wyrabiają się w nas najważniejsze nawyki, które zostają na całe życie.

Zdrowie wg Dr. Ludwiczka

 Fundacja Zdrowie Dziecka chcąc wesprzeć proces kształtowania prozdrowotnych nawyków u dzieci zainicjowała projekt „Zdrowie wg Doktora Ludwiczka”. Akcja obejmuje wizytę edukacyjną grupy przedszkolnej w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie oraz wykonanie profilaktycznych badań w kierunku płaskostopia i analizy składu ciała.

Sala Doświadczania Świata

Głównym celem stworzenia sali jest ułatwienie pacjentom doświadczania odczuć, dźwięków, zapachów, obrazów – których nie potrafią wyselekcjonować w chaosie codzienności. Terapia stymuluje układ nerwowy w celu pokonywania trudności rozwojowych oraz rozwijania prawidłowego odbioru i analizy bodźców tj. percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo – ruchowej. Dzieci będą mogły sprawniej funkcjonować poza szpitalem, a co za tym idzie, w przyszłości również w środowisku zawodowym.

Kampania społeczna uświadamiająca konsekwencje picia alkoholu w ciąży (FAS)

Fundacja Zdrowie Dziecka we współpracy z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. Św. Ludwika przygotowała kampanię społeczną, uświadamiającą konsekwencje picia alkoholu w trakcie ciąży. Kształtując postawę współodpowiedzialności za nowe życie wśród osób z otoczenia kobiet ciężarnych, kampania skierowana jest nie tylko do przyszłych matek oraz kobiet w wieku prokreacyjnych, ale również do ich partnerów, przyjaciół oraz rodziny.

Przyjaciele >>

Tytuł

Fundacja Zdrowie Dziecka

  • Strzelecka 2
    31-503 Kraków

  • 12 285 07 44

PODARUJ NAM SWÓJ 1%

KRS 0000256178

PRZEKAŻ NAM DAROWIZNĘ

Bank Pekao S.A. O/Kraków
30 1240 4689 1111 0000 5142 2824

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

FANI MANI
- RÓB ZAKUPY
I POMAGAJ
NASZEJ FUNDACJI

Zrób zakupy online przez stronę:

fanimani.pl/fundacjazdrowiedziecka

Przejdź do góry