Terapia w ogrodzie – start wakacyjnych turnusów hortiterapii

Dzięki wsparciu finansowemu International Paper udzielonemu Fundacji Zdrowie Dziecka w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika po raz kolejny odbędą się wakacyjne turnusy hortiterapii  dla pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego. Spotkania z naturą będą odbywać się w Ogrodzie Botanicznym UJ aż do sierpnia. Dzięki wykorzystaniu terapeutycznych walorów pracy w ogrodzie, kontaktu z roślinami i przestrzeni ogrodu, hortiterapia może być komplementarną metodą w rehabilitacji.

Pod pozornie prostymi zajęciami ogrodniczymi ukrywają się ściśle określone ćwiczenia rehabilitacyjne. Tegoroczne spotkania odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Zdrowie Dziecka oraz International Paper. Partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz pracownia florystyczna Flower Land. Dziękujemy.

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku spotkania. Tematem warsztatów było poznawanie i wysiewanie nasion.